Úcta ke svatému

Antonínu

v Černém Potoce

V kostele svatého Antonína v Černém Potoce se koná každý měsíc vždy v sobotu v 17.00 pobožnost a mše svatá ke cti tohoto světce. Při pobožnosti se uctívají ostatky svatého Antonína,        promluvu tvoří rozbor jednoho ze zázraků svatého Antonína.
Věřící také mohou přinést své sošky nebo obrázky                      sv. Antonína, které budou posvěceny a dotýkány                      jeho ostatky.
Konkrétní datum dle aktuálního ohlášení.

Chléb svatého Antonína

V naší farnosti jsme se připojili k aktivitě známé jako chléb svatého Antonína. Jedná se o sbírání prostředků pro chudé a potřebné. Každá sbírka v kostele svatého Antonína je použita na ten to účel. Iniciativa vznikla v Padově, když se jakýsi chlapec topil ve studni a jeho matka slíbila, že když svatý Antonín chlapce zachrání, dá chudým tolik chleba, kolik chlapec váží.

Chlapec byl zachráněn a šťastná matka splnila svůj slib. Na základě této události ve spojení s dobrotou, kterou svatý Antonín prokazoval chudým, se tato iniciativa pomoci potřebným a chudým rychle rozšířila.

Římskokatolická farnost Vejprty